شما از یک تدریس خصوصی چه انتظاراتی دارید؟

شما از یک تدریس خصوصی چه انتظاراتی دارید؟

پیش از تدریس خصوصی باید تعیین کنید که انتظار شما از تدریس خصوصی برای دانش آموز چیست و چرا دانش آموز باید برای تدریس خصوصی خود را آماده کند؟ در واقع باید آگاه باشید که شما از یک تدریس خصوصی چه چیزی می خواهید و توقع دارید که فرزند خود با شرکت در بهترین کلاس خصوصی به چه جایگاهی برسد؛ در واقع با رسیدن به پاسخ این سوالات می توانید اقدام به انتخاب بهترین معلم خصوصی نمایید تا شاهد بهترین ها باشید.

برخی والدین تدریس خصوصی را انتخاب می کنند تا دانش آموز با یادگیری مفاهیم بیشتر آشنا شود و بداند که در چه جایگاهی است و باید به چه جایگاهی برسد؛ اما در مقابل برخی والدین از تدریس خصوصی بهره مند می شوند تا به کمک این روش بتوانند به افزایش نمره دانش آموز در تمامی دروس کمک کنند که این خود شاید با حفظ کردن دروس همراه باشد نه یادگیری. اما شما جزو کدام افراد هستید و آیا تنها حفظ کردن کافی است یا یادگیری مفاهیم نیز با اهمیت است؟

به عنوان والدین دانش آموز باید یک سری معیار و شاخص برای تدریس خصوصی در نظر بگیرید و سپس اقدام به انتخاب بهترین معلم خصوصی نمایید که ما در ادامه شما را با نکاتی آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با آگاهی کافی به سراغ تدریس خصوصی بروید.

چرا تدریس خصوصی برای تمامی دانش آموزان ضروری است؟

پیش از اینکه بدانید تدریس خصوصی باید چه ویژگی هایی داشته باشد، در ابتدا باید آگاه شوید که اصلا تدریس خصوصی به کمک بهترین مدرسان چه اهمیتی دارد؟

یک تدریس خصوصی مطمئن و تضمین شده به دانش آموز کمک می کند تا به بهترین ورژن از خود تبدیل شود یعنی دانش آموزی که خیلی با مفاهیم دروس آشنا نیست می تواند با یادگیری درست این مفاهیم به رشد تحصیلی خوبی دست یابد و می توان گفت که تضمین رشد او عامل مهمی است که باید به سراغ تدریس خصوصی رفت.

از دیگر دلایل ثبت نام در کلاس های خصوصی برای پایه های بالاتر این است که این دانش آموزان در آینده با چالشی به نام کنکور مواجه هستند و در نتیجه باید با قدم های کوچک و بزرگ خود را آماده رد شدن از این چالش کنند. هرچقدر که تدریس خصوصی پربار تر باشد و برای دانش آموز بازده خوبی داشته باشد، وی می تواند علاوه بر امتحانات، در کنکور نیز موفق شود.

تدریس خصوصی منزل

یک تدریس خصوصی خوب باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟

برای اینکه بدانید تدریس خصوصی و بهترین معلم خصوصی چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا موفقیت دانش آموز تضمین شود، ما در ادامه شما را راهنمایی می کنیم تا بتوانید با یک انتخاب مطمئن به رشد و پیشرفت دانش آموز یا فرزند خود کمک ویژه ای کنید.

تدریس خصوصی باید هدفمند باشد

یکی از مهم ترین نکات برای تدریس خصوصی این است که باید هدفمند باشد تا دانش آموز با شناخت این هدف به سوی آن قدم بردارد. برخی والدین مدام به دنبال معلمان خصوصی برای دانش آموز خود هستند اما نمی دانند که اصلا تدریس خصوصی باید چه شاخص هایی داشته باشد و چگونه باید بهترین مدرس و معلم را انتخاب نمود. بنابراین هدفمند عمل کنید تا بازده خوبی را مشاهده نمایید.

هدف از تدریس خصوصی باید یادگیری باشد 

یکی از مهم ترین اهداف برای تدریس خصوصی این است که باید منجر به یادگیری دانش آموز شود و وی را با مفاهیم مختلفی آشنا کند. زمانی که دانش آموز بتواند دروس تدریس شده را به خوبی یاد بگیرد، علاوه بر امتحانات در زندگی نیز موفق خواهد بود. بنابراین هدف را بر روی یادگیری مفاهیم به صورت عمیق بگذارید.

معلم خصوصی نباید دانش آموزان را تشویق به حفظ کردن دروس کند

حفظ کردن دروس کاملا بی فایده است و هیچ منطقی پشت آن نیست؛ حتی در طی سال ها اخیر نیز شاهد هستیم که آزمون های جامع و کنکور نیز بر روی مفاهیم تمرکز کرده اند و تنها دانش آموزانی موفق می شوند که به صورت مفهومی دروس را یاد گرفته اند. بنابراین به عنوان یک معلم خصوصی باید دانش آموزان را تشویق کند تا درس را یاد بگیرند ولی حفظ نکنند.

بازده تدریس خصوصی باید پس از پایان هر جلسه مشخص شود

برخی والدین زمانی که می بینند بازده تدریس خصوصی در پایان جلسه اول مشخص نیست به سراغ جلسه دوم می روند و همینطوری ادامه می دهند و در نهایت متوجه می شوند که تدریس خصوصی اصلا بازدهی برای دانش آموز نداشته است و تنها وقت و زمان دانش آموز هدر رفته است.

توجه نمایید که بهترین معلم خصوصی زمانی که تدریس را آغاز می کند، از همان ابتدا بازده کلاس درس وی مشخص می شود و می توان شاهد رشد چشمگیر دانش آموز بود؛ بنابراین به سراغ معلمانی بروید که می دانید به کمک آن ها رشد می کنید.

انگیزه دانش آموزان برای شرکت در کلاس ها باید افزایش یابد

بسیاری از دانش آموزان از درس و مدرسه فراری هستند اما برای شرکت در کلاس خصوصی بسیار انگیزه دارند و خوشحال هستند و این نشان می دهد که تدریس خصوصی برای آن ها مفیدتر واقع شده و منجر به افزایش انگیزه آن ها شده است. بنابراین باید آگاه باشید که تدریس خصوصی باید انگیزه و علاقه دانش آموز را برای یادگیری افزایش دهد.

تدریس با توجه به دانش و معلومات دانش آموز

یکی از بهترین ویژگی های تدریس خصوصی این است که با توجه به دانش و توانایی دانش آموز انجام می شود یعنی معلم در ابتدا سعی می کند که دانش آموز را بشناسد و سپس اقدام به تدریس خصوصی می کند.

هرچقدر که شناخت معلم بر روی دانش آموز عمیق تر و بهتر باشد، وی می تواند بازده کلاس خود را افزایش دهد. یکی از مهم ترین شاخص های معلمان خصوصی این است که باید به خوبی دانش آموزان را بشناسند تا سپس بتوانند مفید واقع شوند.

تدریس خصوصی منزل

پشتیبانی و حمایت دانش آموز

بهترین معلم خصوصی پشتیبان دانش آموز است و او را حمایت می کند، همین امر موجب می شود تا دانش آموز انگیزه بالاتری به نسبت دیگر دانش آموزان داشته باشد و روحیه بالایی برای شرکت در امتحان و آزمون ها خواهد داشت.

تدریس خصوصی باید بر روی دانش آموز اثر مثبتی بگذارد

تدریس خصوصی به کمک بهترین معلمان و مدرسان باید اثر مثبتی بر روی دانش آموز داشته باشد یعنی منجر به شکل گیری ویژگی های مثبتی بر روی دانش آموز شود. بنابراین اگر حس می کنید که تدریس خصوصی برای دانش آموز خیلی مفید نیست باید معلم خصوصی وی را تغییر دهید.

تدریس خصوصی باید منجر به رشد تحصیلی دانش آموزان شود

یکی از مهم ترین اهداف تدریس خصوصی این است که باید منجر به رشد تحصیلی دانش آموزان شود پس اگر حس می کنید که رشدی در دانش آموز دیده نمی شود یعنی اقداماتی موثر و خوب انجام نداده اید و باید روش خود را تغییر دهید.

هدف از تدریس خصوصی این است که دانش آموز آماده امتحانات شود با فرض اینکه تمامی مفاهیم را به خوبی یاد گرفته است و می تواند اقدام به شرکت در امتحانات با اعتماد به نفس بالا کند.

تدریس خصوصی باید استرس دانش آموزان را نسبت به امتحان کم کند

زمانی که به عنوان پدر یا مادر دانش آموز از تدریس خصوصی برای فرزند خود استفاده می کنید باید آگاه باشید که این تدریس باید از استرس دانش آموز کم کند؛ بنابراین اگر دانش آموز در کلاس های خصوصی شرکت می کند اما همچنان مضطرب و نگران است، نشانه خوبی نیست.

ویژگی های بهترین معلم خصوصی

یک سری شاخص و ویژگی معلم خصوصی بسیار با اهمیت است چرا که همین ویژگی ها بر روی بازده و علاقه دانش آموز بر روی تدریس خصوصی موثر است که ما در ادامه لیستی از مهم ترین آن ها را آورده ایم تا با آگاهی کافی اقدام نمایید.

 • معلم باید تسلط کافی بر روی دروس داشته باشد
 • معلم خصوصی باید عاشق شغل خود باشد
 • داشتن سابقه درخشانی 
 • باید کلاس را به صورت تعاملی برگزار نماید
 • معلم باید پشتیبان دانش آموز خود باشد
 • معلم باید دانش آموزان را تشویق کند و منجر به افزایش انگیزه آن ها شود
 • خوش رفتاری و صبوری
 • با دانش آموز خود دوست و همدل باشد
 • از تمسخر دانش آموز خودداری نماید
 • هدف گذاری نماید
 • با والدین دانش آموز ارتباط داشته باشد
 • بهترین منابع درسی را معرفی کند
 • به کاهش استرس دانش آموزان کمک کند

چگونه بهترین معلم خصوصی را انتخاب کنیم؟

پیشتر راجع به ویژگی های بهترین تدریس خصوصی و معلم خصوصی خواندید اما حالا ممکن است این سوال در ذهن شما شکل بگیرد که با توجه به معیارهای فوق، چگونه بهترین معلم خصوصی را انتخاب کنیم تا تمامی این ویژگی ها را داشته باشد؟

توجه نمایید که در حوزه تدریس خصوصی، سایت بازی هوشان بهترین گزینه ای است که می توانید به سراغ آن بروید چرا که این سایت اقدام به همکاری با بهترین مدرسان نموده است و شما می توانید با خیالی آسوده جهت تدریس خصوصی برای رشد تحصیلی دانش آموز خود اقدام نمایید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و شناخت بهترین دوره آموزشی و همچنین آگاهی از هزینه تدریس خصوصی، می توانید همین حالا از طریق شماره هایی که در اختیار دارید اقدام کنید.

دیدگاه‌ها ۰