سریع ترین راه یادگیری ریاضی + 9 تکنیک طلایی

سریع ترین راه یادگیری ریاضی + 9 تکنیک طلایی

آشنایی با سریع ترین راه یادگیری ریاضی به دانش آموزان کمک می کند تا بتوانند با شناخت این راه و روش ها هم به خوبی درس ریاضی را یاد بگیرند و هم با پایه قوی وارد دوره جدید شوند؛ بنابراین می توان گفت تنها با یادگیری درست و عمیق این درس می توان شاهد بهترین ها بود. همچنین توجه نمایید که ریاضی به مانند دیگر درس ها نیست که بتوان با یک مرور ساده تمامی مطالب آن را یاد گرفت بلکه نیاز است که از روش های دیگر کمک گرفته شود.

البته ذکر این نکته ضروری است که راه و روش های بسیاری برای یادگیری ریاضی وجود دارد اما تنها باید از بهترین آن ها استفاده نمایید نه تمامی روش ها. تدریس خصوصی ریاضی به شکل آنلاین یا حضوری، کمک گرفتن از کتاب های کمک درسی، نوت برداری و… از بهترین روش ها برای یادگیری ریاضی است که افراد باید حتما از این موارد استفاده کنند تا یادگیری ریاضی دیگر برای‌شان سخت و دشوار نباشد.

اگر می خواهید با نکات و راه و روش های مختلف برای یادگیری ریاضی آشنا شوید، بهتر است که در ادامه این مقاله از سایت بازی هوشان همراه ما باشید تا بتوانید به بهترین خود تبدیل شوید.

9 تکنیک طلایی برای یادگیری ریاضی به صورت فوری

راه و روش های بسیاری برای یادگیری ریاضی وجود دارد که در ادامه با برخی از بهترین روش ها آشنا می شوید. در واقع کمک گرفتن از روش های یادگیری ریاضی بستگی به خود دانش آموز دارد اما ما می خواهیم به چند نمونه از روش ها و نکات یادگیری ریاضی به صورت فوری اشاره کنیم تا دانش آموزان با دقت و آگاهی بیشتری به سراغ یادگیری درس ریاضی بروند.

1_ درک عمیق مطالب ریاضی بجای حفظ آن ها

یک تکنیک کاملا غیر اصولی که در میان تمامی دانش آموزان باب شده است، حفظ کردن مطالب و فرمول های ریاضی است، در واقع تمامی دانش آموزان باید به این نکته توجه نمایند که درس ریاضی نیاز به یادگیری اصولی دارد و حفظ کردن هیچ گونه کمکی نمی تواند به آن ها کند.

بجای حفظ کردن مطالب ریاضی، سعی کنید که با مفاهیم و مطالب درگیر شوید و از معلم خود بخواهید که با یک مثال ساده به شما برای یادگیری بهتر کمک کند.

2_ برای یادگیری ریاضی، هر تمرین را مجدد حل کنید

از دیگر تکنیک های اصولی برای یادگیری ریاضی این است که دانش آموزان بابت هر نکته و فرمول جدیدی که یاد می گیرند، باید حتما تمرین های بسیاری حل کنند. تمرین از طریق مساله موجب می شود تا مطالب جدید به خوبی در ذهن دانش آموز بنشیند.

حل تمرین برای یادگیری ریاضی

برخی دانش آموزان به یک بار تمرین اکتفا می کنند و تلاشی برای یادگیری بهتر نمی کنند و در نتیجه دیگر یادگیری ریاضی برای‌شان فایده ای نخواهد داشت چراکه ریاضی نیاز به تمرین و تکرار دارد.

3_ از معنای واژگان جدید آگاه شوید

دانش آموزان باید توجه کنند که واژگان بسیاری در کتاب ریاضی وجود دارد که برخی از این واژگان کاملا جدید هستند و تا به حال ممکن است با این واژگان برخورد نکرده باشند به همین خاطر ضروری است که به درک عمیقی از این مفاهیم برسند. 

توصیه ما به تمامی دانش آموزان این است که معنا و مفهوم هر کدام از واژگان ریاضی را با مثال یاد بگیرند تا بدانند که این واژه چه معنا و چه مفهومی دارد.

4_ تدریس خصوصی ریاضی، بهترین روش برای یادگیری ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی، یک روش موثر برای یادگیری عمیق و درست ریاضی است که با استفاده از آن تمامی دانش آموزان با هر سطح توانایی می توانند به بهترین خود تبدیل شوند. در واقع تنها با استفاده از تدریس خصوصی می توان انتظار داشت که یک دانش آموز در کوتاه ترین زمان بتواند ریاضی را به سرعت یاد بگیرد.

 تدریس خصوصی ریاضی

تدریس خصوصی ریاضی به شکل حضوری و آنلاین متناسب با توانایی دانش آموز انجام می شود و معلم با آگاهی از نقاط ضعف دانش آموز اقدام به تدریس خصوصی می کند به همین خاطر این روش از تکنیک های طلایی و تضمین شده محسوب می شود.

5_ از کتاب های کمک درسی استفاده نمایید

کتاب های کمک درسی بسیاری برای یادگیری ریاضی وجود دارد که تمامی دانش آموزان باید یک سری کتاب تهیه نمایند تا از طریق آن ها بتوانند مدام تمرین کنند. البته ذکر این نکته ضروری است که شما باید بهترین کتاب کمک درسی را انتخاب نمایید تا هم کاملا متناسب با توانایی شما باشد و هم مولفان آن اشخاص معروفی باشند.

برای انتخاب بهترین کتاب های کمک درسی بهتر است که از معلمان خود کمک بگیرید تا آن ها با توجه به ویژگی های شما بهترین کتاب را معرفی کنند.

6_ برای یادگیری ریاضی، از یک معلم خصوصی کمک بگیرید

زمانی که صحبت از یادگیری ریاضی است، افراد باید توجه نمایند که اگر یک معلم خصوصی در کنار دانش آموزان برای یادگیری ریاضی، حضور داشته باشد این درس دیگر برای دانش آموزان هیچ سختی و دشواری نخواهد داشت. البته توجه نمایید که هر معلم خصوصی انتخاب خوبی نیست بلکه نیاز است که از بهترین معلمان کمک بگیرید.

معلم خصوصی ریاضی

معلم برای تدریس خصوصی ریاضی هم در منزل و هم به صورت آنلاین، به شما کمک می کند تا اول با درسنامه و سپس با تمرین بسیار بتوانید با نکات طلایی آشنا شوید و در نهایت این توانایی را خواهید داشت که در امتحانات موفق شوید.

7_ از صحبت های معلم خود نوت برداری کنید

برخی دانش آموزان تنها عادت به گوش کردن دارند و سر کلاس اصلا اقدام به یادداشت برداری نمی کنند و در نتیجه زمانی که خودشان می خواهند به تنهایی این درس را بخوانند با مشکل مواجه می شوند. توجه نمایید که یادداشت برداری یا نوت برداری از صحبت های معلم بسیار حائز اهمیت است.

زمانی که شما به عنوان یک دانش آموز از صحبت های معلم خود نوت برداری می کنید، در زمانی که معلم کنارتان حضور ندارد می توانید با این نکات طلایی، درس ریاضی را بهتر یاد بگیرید.

8_ حل تمرین گروهی برای یادگیری ریاضی بسیار موثر است 

از دیگر روش های یادگیری ریاضی، تمرین گروهی است به این صورت که تعدادی دانش آموزان در کنار یکدیگر اقدام به تمرین و مرور مطالب ریاضی می کنند و هر آنچیزی که از این درس یاد گرفته اند را با یکدیگر به اشتراک می گذارند. در تمرین گروهی به خاطر اینکه مطالب بسیاری رد و بدل می شود، دانش آموزان بهتر می توانند این درس را یاد بگیرند.

حل تمرین گروهی برای یادگیری ریاضی

حل تمرین گروهی با همکلاسی یا دوستان، به خاطر صمیمیت میان آن ها بسیار می تواند به دانش آموزان کمک کند؛ زیرا در چنین شرایطی دیگر دانش آموز از پرسش های مکرر خجالت نمی کشد.

9_ در روزهای مختلف، تمرین کنید

یک تکنیک و نکته برای یادگیری ریاضی وجود دارد و آن هم تمرین و تکرار در روزهای مختلف است با این کار مطالب جدید به خوبی در ذهن دانش آموز می نشیند. توجه نمایید که اگر مطالب جدید را بخواهید شب امتحان یاد بگیرید اصلا نتیجه ای در بر نخواهد داشت؛ بنابراین توصیه می کنیم که در روزهای مختلف و پیش از امتحان اقدام به تمرین و تکرار نمایید تا بتوانید با مطالب جدید بهتر آشنا شوید.

بازی هوشان، یادگیری ریاضی به صورت تضمینی با کسب بهترین نمره

بازی هوشان یکی از بهترین مجموعه هایی است که می توانید از طریق آن در کوتاه ترین زمان ممکن و با صرف مناسب ترین هزینه ها، ریاضی را به صورت فوری و به مانند آب خوردن یاد بگیرید. راز موفقیت بازی هوشان برای یادگیری ریاضی این است که در این مجموعه از جدیدترین تکنیک ها که تاثیر بسیاری بر روی یادگیری دانش آموزان دهه جدید دارند، استفاده می کنند. همچنین ناگفته نماند که در این مجموعه تنها معلمان برتر و خبره اقدام به برگزاری دوره های آموزش حضوری و آنلاین می کنند.

بنابراین می توانید از طریق مجموعه بازی هوشان به صورت کاملا سریع و آسان درس ریاضی خود را یاد بگیرید تا هم نمرات عالی کسب نمایید و هم با خیالی آسوده بتوانید به سراغ پایه تحصیلی بالاتر بروید.

دیدگاه‌ها ۰