کسب بازدهی بیشتر از تدریس خصوصی ریاضی

کسب بازدهی بیشتر از تدریس خصوصی ریاضی

به عنوان یک معلم باید آگاه باشید که برخورداری از برخی نکات و ویژگی ها منجر به افزایش بازدهی تدریس خصوصی ریاضی می شود و شما می توانید شاهد پیشرفت یک به یک دانش آموزان خود باشید. گرچه موارد بسیاری وجود دارد که می تواند بازدهی تدریس خصوصی ریاضی را افزایش دهد اما تنها برخی از آن ها ممکن است برای شما منجر به افزایش بازدهی کلاس ها شوند.

برخی معلمان فکر می کنند که اگر یک تدریس حرفه ای داشته باشند کافی است و هم دانش آموز به خوبی می تواند مباحث جدید را یاد بگیرد و هم معلم رضایت کافی از این تدریس را دارد؛ اما توجه نمایید که تنها یک تدریس خوب و حرفه ای مناسب نیست و اگر می خواهید کیفیت تدریس خصوصی ریاضی افزایش یابد، باید به نکات دیگری توجه نمایید (مثلا باید از برخی روش های انگیزشی برای افزایش انرژی و انگیزه دانش آموز استفاده نمایید).

بنابراین اگر می خواهید با نکات مهم برای کسب بازدهی تدریس خصوصی ریاضی، بیشتر آشنا شوید بهتر است که در ادامه همراه ما باشید.

8 نکته مهم برای تدریس خصوصی ریاضی که تمامی معلمان باید به آن توجه کنند

اگر در جایگاه یک معلم هستید که قصد تدریس خصوصی ریاضی را دارید باید آگاه باشید که نکات بسیاری برای تدریس خصوصی ریاضی وجود دارد که با توجه به ویژگی های خود و دانش آموز مورد نظر، باید از بهترین نکات برای افزایش بازدهی تدریس خصوصی ریاضی استفاده شود.

گرچه نکات بسیاری برای افزایش کیفیت تدریس خصوصی ریاضی وجود دارد اما ما در ادامه تنها به 8 مورد از مهم ترین نکات اشاره نموده ایم تا بتوانید با آگاهی کافی اقدام نمایید.

1_ هماهنگ کردن تدریس خصوصی با سطح توانایی دانش آموز

یکی از مهم ترین نکاتی که شاید معلمان تازه کار خیلی از آن آگاه نباشند این است که تدریس خصوصی ریاضی باید متناسب با توانایی هر دانش آموزی باشد. در واقع ممکن است زمانی که شما با 5 نفر دانش آموز برای تدریس خصوصی ریاضی پنجم ابتدایی اقدام به همکاری نموده اید، هیچ یک از این 5 نفر شبیه هم نباشند و باید برای هر کدام از یک استراتژی خاص استفاده نمایید.

زمانی که تدریس خصوصی ریاضی با سطح توانایی دانش آموز یکی باشد، پایه ریاضی دانش آموز قوی تر می شود و وی برای ورود به پایه های بالاتر دیگر مشکلی از بابت درس ریاضی نخواهد داشت.

 هماهنگ کردن تدریس خصوصی با سطح توانایی دانش آموز

2_ با تسلط کافی بر روی مباحث جدید، به سراغ تدریس خصوصی ریاضی بروید

از دیگر نکات مهمی که برای افزایش بازدهی تدریس خصوصی ریاضی باید به آن توجه نمایید این است که به عنوان یک معلم باید بر روی مباحث جدید تسلط کافی را داشته باشید. توجه نمایید که که کتاب ها هر چند سال یکبار عوض می شوند و باید پیش از آغاز سال تحصیلی جدید، مروری بر این کتاب ها نمایید.

البته ذکر این نکته ضروری است که ریاضی جزو سخت ترین دروسی است که تدریس می شود به همین خاطر بهتر است از درسنامه کتاب های آموزشی مختلفی استفاده نمایید تا یک تدریس روان و قابل فهم را ارائه دهید.

3_ برای تدریس خصوصی ریاضی، اطلاعات خود را به روز کنید 

به عنوان یک معلم نباید به اطلاعات پیشین خود اکتفا کنید و باید همیشه خودتان را آپدیت نگه دارید تا هم بتوانید یک تدریس خصوصی حرفه ای داشته باشید و هم بتوانید با دانش آموزان خود بهتر ارتباط برقرار نمایید. آپدیت اطلاعات از طریق روش های مختلفی امکان پذیر است که در ادامه به برخی از بهترین روش ها اشاره نموده ایم.

 • با دیگر همکاران خود ارتباط برقرار کنید
 • از درسنامه کتاب های مختلف استفاده نمایید
 • از سی دی های آموزشی کمک بگیرید
 • اگر امکانش هست در دوره های تدریس خصوصی ریاضی افراد سرشناس و حرفه ای شرکت نمایید
 • تفکر سنتی خود را کنار بگذارید تا بتوانید با بچه های نسل جدید ارتباط بهتری برقرار کنید

4_ کلاس ریاضی باید ترکیبی از تدریس، تمرین و بازی ریاضی باشد

کلاسی که یکنواخت باشد و تنها تدریس خصوصی ریاضی در آن انجام شود، هیچ ارزشی ندارد و حتی بازدهی هم نخواهد داشت. بنابراین توصیه می کنیم که کلاس را از حالت خشک و یکنواختی در بیاورید تا دانش آموزان بتوانند بهتر با این کلاس کنار بیایند. برخورداری از چند روش حین تدریس خصوصی ریاضی بسیار با اهمیت است که در ادامه به این موارد می پردازیم.

 1. درسنامه را آغاز نمایید و مطابق آن تمرین حل کنید
 2. تمرین جدید به دانش آموزان بدهید و از آن ها بخواهید که حل کنند
 3. اگر می توانید از بازی فکری ریاضی کمک بگیرید تا کلاس از حالت یکنواختی در بیاید.
 4. دانش آموزی که توانسته درس را به خوبی یاد بگیرد باید تشویق شود
کسب بازدهی بیشتر از تدریس خصوصی ریاضی

5_ خوش اخلاقی و صبوری برای تدریس خصوصی ریاضی بسیار با اهمیت است

اگر قصد تدریس خصوصی ریاضی را دارید باید آگاه باشید که شما به عنوان یک معلم باید فردی خوش اخلاق و صبور باشید؛ زیرا یادگیری درس ریاضی برای برخی دانش آموزان تا حدودی دشوار است و قرار نیست همه در همان ابتدا مطالب را به خوبی بفهمند بنابراین توصیه می کنیم که با خودتان تمرین کنید که خیلی زود صبر و حوصله خود را از دست ندهید.

6_ با علاقه تدریس خصوصی ریاضی را آغاز نمایید

تنها معلمانی موفق خواهند بود که عاشق کارشان باشند و با علاقه به سراغ تدریس خصوصی ریاضی بروند. علاقه به تدریس خصوصی ریاضی از همان ابتدا دیده می شود و همین علاقه به دانش آموز نیز انتقال داده می شود. بنابراین توصیه ما به تمامی معلمان این است که پیش از شروع تدریس، در ابتدا با لبخند و با انرژی بالا به سراغ انجام این کار بروند تا این انرژی و علاقه به دانش آموزان نیز انتقال داده شود.

با علاقه تدریس خصوصی ریاضی را آغاز نمایید

7_ برای تدریس خصوصی ریاضی باید یک محیط آرام و خلوت را انتخاب نمایید

یکی از مهم ترین نکات برای تدریس خصوصی ریاضی این است که شما باید یک محیط کاملا آرام و خلوت را انتخاب نمایید تا دانش آموز بتواند تمرکز کافی داشته باشد. محیطی که برای تدریس خصوصی ریاضی انتخاب می شود باید از هرگونه سروصدا، تنش، هیاهوی و… دور باشد و در اطراف دانش آموز نیز نباید هیچ مورد سرگرم کننده ای که حواس او را پرت می کند، وجود داشته باشد.

8_ تشویق شاگردان برای افزایش انگیزه 

پیشتر به این نکته اشاره کردیم که تشویق دانش آموزان بسیار با اهمیت است و باید پس از هر تغییر و پیشرفت آن ها را تشویق کنید. تشویق دانش آموزان موجب می شود تا انگیزه آن ها افزایش یابد. البته روش های دیگری برای افزایش انگیزه دانش آموزان وجود دارد که در ادامه با چند مورد از بهترین روش ها آشنا می شوید.

 • از یک جایزه کوچک برای افزایش انگیزه دانش آموز برای یادگیری ریاضی استفاده نمایید
 • تحسین و تشویق در تمامی مراحل باید وجود داشته باشد
 • به او مسئولیتی بدهید و اگر موفق شد او را تشویق کنید (به طور مثال به او بگویید که تمرین بیشتری حل کند)
 • به علایق دانش آموز توجه نمایید
 • به صحبت های او به صورت کامل گوش کنید
 • و…

بازی هوشان، بهترین مرجع تدریس خصوصی ریاضی برای یادگیری آسان

پیشتر با نکاتی که منجر به افزایش بازدهی تدریس خصوصی ریاضی می شوند، آشنا شدید اما حالا بهتر است که با بهترین مرجع برای تدریس خصوصی ریاضی آشنا شوید. بازی هوشان یکی از بهترین مجموعه هایی است که به خاطر معلمان حرفه ای و مجربی که در اختیار دارد به عنوان بهترین مرجع تدریس خصوصی ریاضی شناخته شده است.

بازی هوشان، بهترین مرجع تدریس خصوصی ریاضی به صورت آنلاین و حضوری است که این مجموعه را معلمان مجرب و حرفه ای تشکیل داده اند. کیفیت بالای تدریس، تضمین موفقیت در امتحانات و هزینه مقرون به صرفه تدریس ریاضی از بهترین ویژگی های این مجموعه است.

در مجموعه بازی هوشان تنها معلمانی که تجربه و دانش بالایی دارند اقدام به تدریس خصوصی ریاضی می کنند؛ بنابراین دانش آموزان با خیالی آسوده به سراغ این مجموعه می روند تا بتوانند برای شرکت در دوره های تدریس خصوصی ریاضی شرکت نمایید.

دیدگاه‌ها ۰