راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی + 7 روش تضمینی

راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی + 7 روش تضمینی

با آگاهی از راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی، می توان از پایه و همان ابتدا اقدام به تقویت ریاضی دانش آموزان نمود تا دیگر درس ریاضی برای‌شان سخت و دشوار نبوده بلکه یک درس شیرینی است که به واسطه آن می توان از بازی های فکری ریاضی که کاملا سرگرم کننده هستند استفاده نمود. البته ذکر این نکته ضروری است که تقویت ریاضی در ابتدایی از طریق روش های ساده امکان پذیر است و نیازی به صرف هزینه و تایم های بسیاری بر این درس نیست.

روش هایی همچون تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی، شرکت در دوره های آموزش آنلاین، برخورداری از کتاب های کمک آموزشی و… همگی از راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی هستند. بنابراین برای اینکه ریاضی دانش آموزان در مقطع ابتدایی تقویت شود نیازی نیست که افراد کارهای خاصی انجام دهند بلکه فقط نیاز به کمی توجه است تا بتوان ریاضی دانش آموزان را از پایه قوی کرد.

جهت آشنایی با بهترین راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی و اهمیت انجام این کار، بهتر است که در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا بتوانید با آگاهی و کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایید.

چرا تقویت ریاضی در ابتدایی با اهمیت است؟

مقطع ابتدایی اولین مقطع تحصیلی دانش آموزان است که تمامی پدران و مادران که دانش آموزی در این مقطع دارند، باید آگاه باشند که درس هایی همچون ریاضی، فارسی و حتی علوم این دانش آموزان از همین مقطع باید تقویت شود تا آن ها بتوانند با یک اراده قوی و دانش بالا به سراغ مقطع بالاتری بروند.

ذکر این نکته ضروری است که با تقویت ریاضی در ابتدایی، دانش آموزان در مقاطع بالاتر با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد؛ زیرا ریاضی ابتدایی اساس و پایه یادگیری ریاضی مقاطع بالاتر است و اگر دانش آموزان بتوانند ریاضی خود را در این مقطع قوی کنند، شاهد هیچ گونه مشکلی در پایه های بالاتر نخواهند بود.

چرا تقویت ریاضی در ابتدایی با اهمیت است؟

7 روش اثربخش برای تقویت ریاضی در ابتدایی

پیشتر با اهمیت تقویت ریاضی در ابتدایی آشنا شدید اما حالا ضروری است که با برخی راهکارها ها و روش های موثر برای تقویت ریاضی در ابتدایی آشنا شوید تا سپس بتوانید با آگاهی از این نکات به دانش آموز خود کمک کنید تا به راحتی بتواند درس ریاضی را یاد بگیرد بدون اینکه با مشکلات مختلفی مواجه شود.

1_ ریاضی را با مثال هایی از موقعیت واقعی یاد بگیرید

اولین راهکار برای تقویت ریاضی در ابتدایی این است که دانش آموزان باید ریاضی را با مثال هایی از زندگی واقعی یاد بگیرند تا بهتر بتوانند متوجه شوند که اصلا چرا یادگیری ریاضی در ابتدایی اهمیت دارد.

زمانی که قرار است دانش آموزان جمع و تفریق و یا ضرب و تقسیم انجام دهند، بهتر است که این اقدام را با مثال هایی از زندگی واقعی انجام دهید تا تمامی دانش آموزان بتوانند به خوبی پایه ریاضی خود را قوی کنند.

2_ استفاده از بازی های خلاقانه ریاضی 

استفاده از بازی فکری ریاضی موجب می شود تا تمامی دانش آموزان با علاقه بیشتری به سراغ یادگیری ریاضی بروند و این یادگیری دیگر برای دانش آموزان سخت و دشوار نخواهد بود.

بازی فکری ریاضی متناسب با توانایی دانش آموز انتخاب می شود اما به واسطه همین روش هم تمایل و رغبت دانش آموزان برای یادگیری ریاضی افزایش می یابد و هم ذهن دانش آموزان از مباحث ریاضی بازتر می شود و سپس می توانند ذهن خلاقی از همان کودکی داشته باشند.

استفاده از بازی های خلاقانه ریاضی

3_ حل تمرین کتاب های آموزشی، از راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی

تقویت ریاضی در ابتدایی، تنها به واسطه کتاب ریاضی مدرسه امکان پذیر نیست و دانش آموزان باید حتما از یک یا دو کتاب کمک آموزشی استفاده نمایند. توجه نماید که خود دانش آموزان به سراغ این کتاب ها نمی روند بلکه این وظیفه اولیای دانش آموزان است که با همکاری با بهترین معلمان به سراغ خرید کتاب های کمک آموزشی بروند.

4_ برخورداری از تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی

تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی از دیگر گزینه هایی است که منجر به تقویت ریاضی در ابتدایی می شود؛ بنابراین بهتر است که اولیای دانش آموز به سراغ بهترین معلمان خصوصی ریاضی بروند تا بتوانند از طریق این روش شاهد بهترین تغییرات و پیشرفت چشمگیر دانش آموز خود باشند.

تقویت ریاضی در ابتدایی به واسطه تدریس خصوصی ریاضی زمانی میسر است که افراد از بهترین معلم خصوصی کمک بگیرند بخصوص معلمانی که پیشرفت دانش آموز را تضمین می کنند و پشتیبان وی هستند.

برخورداری از تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی

5_ شرکت در دوره های آموزش آنلاین ریاضی ابتدایی

از دیگر روش ها برای تقویت ریاضی در ابتدایی این است که دانش آموزان در دوره های آموزش آنلاین شرکت نمایند. در واقع آن دسته از دانش آموزان که علاقه ای به دوره های حضوری ندارند، می توانند از دوره های آنلاین بهره مند شوند.

مزیت دوره های آموزش آنلاین این است که دانش آموزان در هر کجا که هستند و با هر معلمی که نسبت به سابقه وی آگاه هستند، می توانند همکاری نمایند و در دوره های آموزش آنلاین وی شرکت نمایند. توجه نمایید که هزینه دوره های آنلاین ریاضی ابتدایی بسیار کمتر از دوره های حضوری است.

6_ تمرین ریاضی با دوستان و همکلاسی ها، از راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی

یک روش تضمینی برای تقویت ریاضی در ابتدایی وجود دارد و آن هم این است که دانش آموزان باید با همکلاسی های خود تمرین های ریاضی را حل نمایند؛ زیرا با این اقدام دانش آموزان می توانند هر آنچیزی که یاد گرفته اند را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

زمانی که دانش آموزان مطالبی که یاد گرفته اند را با یکدیگر به اشتراک می گذارند، قدرت یادگیری دانش آموزان افزایش می یابد زیرا آن ها ارتباط بهتری با همکلاسی خود دارند و راحت تر می توانند با یکدیگر صحبت نمایند.

تمرین ریاضی با دوستان و همکلاسی ها، از راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی

7_ در نظر گرفتن یک پاداش و هدیه برای دانش آموز

از دیگر روش ها برای تقویت ریاضی در ابتدایی که بسیاری از افراد به آن توجهی نمی کنند این است که باید دانش آموزان را تشویق کنید و پس از هر پیشرفتی که دارند یک جایزه هرچند کوچک برای او در نظر بگیرید.

البته ذکر این نکته ضروری است که جایزه و پاداشی که شما برای دانش آموز در نظر می گیرید نباید برای او توقعی ایجاد کند و حس کند که همیشه باید یک جایزه یا هدیه دریافت کند بلکه باید تنها برخی اوقات که پیشرفت وی را در امتحانات به خوبی حس می کنید به سراغ چنین اقدامی بروید.

اعطای یک جایزه و هدیه به دانش آموز منجر می شود تا وی احساس خشنودی و خوشحالی داشته باشد و برای ادامه دادن به مسیر پیش رو انگیزه بهتری خواهد داشت. 

تقویت ریاضی در ابتدایی به صورت تضمینی توسط بازی هوشان

پیشتر با راهکارهای تقویت ریاضی در ابتدایی آشنا شدید اما حالا ضروری است که بدانید مجموعه بازی هوشان در کنار و پشتیبان شما است تا بتوانید از طریق بهترین روش ها اقدام به تقویت ریاضی در ابتدایی نمایید. در واقع اگر نگران یادگیری ریاضی دانش آموز خود هستید می توانید از طریق این مجموعه اقدام کنید.

مجموعه بازی هوشان به واسطه تدریس خصوصی ریاضی ابتدایی، برگزاری دوره های آموزش آنلاین و حضوری و همچنین بهره مندی از بازی فکری ریاضی، تضمین می کند که تمامی دانش آموزان می توانند از طریق این مجموعه اقدام به تقویت ریاضی در ابتدایی نمایند بدون اینکه نیاز به صرف هزینه های بالایی باشد.

بنابراین اگر شما هم از اولیای دانش آموزی هستید که در مقطع ابتدایی تحصیل می کند، بهتر است که همین حالا از طریق شماره هایی که در اختیار دارید اقدام نمایید تا بهترین مشاوران شما را راهنمایی کنند.

دیدگاه‌ها ۰