چگونه معلم خصوصی خوب پیدا کنیم؟

چگونه معلم خصوصی خوب پیدا کنیم؟

برای اینکه بدانید چگونه معلم خصوصی خوب پیدا کنیم، باید آگاه باشید که برای این اقدام باید به چند فاکتور مهم و اصلی توجه نمایید تا بتوانید بهترین مدرس را برای تدریس خصوصی دروس مورد نظر انتخاب نمایید. نکته حائز اهمیت این است که شما برای پیشرفت درسی خود به عنوان یک دانش آموز، یا به عنوان اولیای دانش آموز به سراغ بهترین معلم خصوصی می روید و می خواهید بابت آن هزینه کنید به همین خاطر باید با دقت بیشتری این انتخاب را کنید.

شاید به نظر پیدا کردن بهترین معلم خصوصی کار دشواری باشد اما امروزه با وجود سایت های مختلف در این حوزه، پیدا کردن چنین اشخاصی که منجر به رشد و پیشرت شما می شوند تا حدودی آسان تر شده است و شما می توانید با یک سرچ ساده که نیاز به پرداخت هزینه و صرف زمان نیست، بهترین معلم خصوصی را پیدا کنید.

بنابراین اگر شما هم به دنبال بهترین معلم خصوصی هستید اما نمی دانید که چطور و چگونه بهترین معلم را برای دانش آموز خود انتخاب نمایید، بهتر است که در ادامه این مقاله از سایت بازی هوشان همراه ما باشید.

معلم در حال تدریس ریاضی

ویژگی های بهترین معلم خصوصی

زمانی که افراد قصد گرفتن بهترین معلم خصوصی را دارند باید آگاه باشند که برای چنین اقدامی باید به چند ویژگی مهم در معلم خصوصی توجه نمایند. ممکن است نسبت به فواید تدریس خصوصی برای دانش آموز به خوبی آشنا باشید یا برای بار اول قرار است اقدام به انجام این کار نمایید، به نظر خیلی دشوار و سخت باشد اما با کمی آگاهی می توانید بهترین معلم را برای تدریس خصوصی انتخاب نمایید.

در ادامه به بررسی و توضیح برخی ویژگی های بهترین معلم خصوصی می پردازیم تا آگاه باشید که برای انتخاب بهترین مدرس باید به چه مواردی توجه کنید تا بتوانید بهترین مدرس را برای تدریس خصوصی دروس مورد نظر انتخاب نمایید.

1- داشتن سابقه کاری درخشان، از ویژگی های بهترین معلم خصوصی

یکی از مهم ترین ویژگی های بهترین معلم خصوصی همین مورد است چراکه برخی دروس همچون هندسه، فیزیک، ریاضی و… نیاز به سابقه کاری و تجربه دارند. بنابراین اگر قصد انتخاب بهترین معلم خصوصی را دارید باید یک بررسی کلی انجام دهید تا متوجه شوید که آیا وی سابقه درخشانی در این حوزه داشته است و یا خیر.

آگاه شدن از سابقه معلم خصوصی کار دشواری نیست و می توانید با پرس و جو، خواندن نظرات در سایت، حتی اگر به واسطه تبلیغ دهان به دهان با وی آشنا شده اید می توانید از فرد معرف از سابقه وی آگاه شوید.

2- نرخ تدریس خصوصی باید مشخص و شفاف باشد

یکی از مهم ترین موارد برای انتخاب معلم خصوصی این است که تعرفه تدریس خصوصی باید کاملا مشخص باشد. برخی معلمان و مدرسان قیمت تدریس خصوصی را اعلام نمی کنند و با ابهام و شک اشاره به هزینه ها می کنند که همین مورد منجر می شود تا در انتهای کار با مشکل مواجه شوند.

سعی کنید که حین انتخاب بهترین معلم خصوصی حتما از هزینه ها آگاه شوید و آن معلم خصوصی را انتخاب نمایید که در بیان تعرفه ها و هزینه تدریس خصوصی با شما صادق است.

  • برای مطالعه بیشتر در خصوص هزینه دوره های ریاضی آنلاین بازی هوشان می توانید قیمت تدریس خصوصی ریاضی را مشاهده نمایید.

3- صبوری و خوش اخلاقی، از ویژگی های معلم خصوصی

یک تفکر سنتی و غلط وجود دارد و آن هم این است که هر چقدر یک معلم بد خلق تر باشد، تاثیر و تسلط وی بر دانش آموز بیشتر است. توجه نمایید که خوش اخلاقی و صبوری جزو ویژگی های بهترین معلم خصوصی است و اگر حس می کنید که یک معلم این ویژگی ها را ندارد هرگز نباید به سراغ آن بروید.

هرچقدر که معلم صبور و خوش اخلاق تر باشد؛ دانش آموز بهتر می تواند با وی ارتباط برقرار کند ، اضطراب ریاضی در دانش آموز کمتر شده و در نتیجه بازده تدریس خصوصی نیز افزایش می یابد.

4- توانایی برقراری ارتباط موثر با دانش آموز

یک معلم خصوصی مجرب و حرفه ای به شیوه خود با دانش آموز ارتباط برقرار می کند و موجب می شود تا هم دانش آموز بتواند با معلم خصوصی خود راحت تر باشد و استرس و اضطرابی برای حضور در این کلاس نداشته باشد و هم معلم می تواند با نزدیک نمودن خود به دانش آموز با توانایی های وی بیشتر آشنا شود.

5- توانایی در مدیریت کردن کلاس و مسلط بودن به آن

مدیریت کردن کلاس و مسلط بودن از مهم ترین ویژگی های بهترین معلم خصوصی است. زمانی که یک معلم درایت نداشته باشد نمی تواند تدریس خصوصی را به خوبی انجام دهد و تسلط دانش آموزان بر روی معلم بیشتر می شود و دیگر تدریس خصوصی بی فایده است.

یک معلم خصوصی با تجربه و حرفه ای باید با سیاست های رفتاری خود پیش برود یعنی هم خوش اخلاق و صبور باشد و هم بتواند به خوبی کلاس را مدیریت کند تا هیچ سوء استفاده ای نشود.

6- آگاه بودن از مهارت های انگیزشی

یک معلم خصوصی خبره و با تجربه می داند که در کنار درس و آموزش خوب باید از مهارت های انگیزشی نیز استفاده نمود تا دانش آموز بتواند با انگیزه بیشتری به یادگیری و آموزش ادامه دهد. 

مهارت های انگیزشی می تواند یک تشویق شاده باشد اما همین مورد می تواند انگیزه دانش آموز را افزایش دهد و وی را آماده یادگیری مباحث جدید کند. 

معلم زن در حال تدریس خصوصی

نکات حائز اهمیت برای انتخاب بهترین معلم خصوصی

پیشتر با ویژگی های بهترین معلمان خصوصی آشنا شدید اما حالا می خواهیم شما را با نکات مهم برای برگزیدن بهترین معلم خصوصی آشنا کنیم تا بدانید زمانی که قرار است بهترین معلم خصوصی را انتخاب نمایید باید به چه نکاتی توجه نمایید.

به نظرات و بازخوردها توجه کنید

زمانی که شما می خواهید از طریق سایت ها و پیج های معتبر اینستاگرام اقدام به انتخاب بهترین معلم خصوصی نمایید، می توانید به نظرات و بازخوردها توجه نمایید چرا که این نظرات را افرادی درج نموده اند که تجربه همکاری با معلم خصوصی مدنظر شما را داشته اند.

البته توجه نمایید که با توجه به نظر دیگران نیز می توانید بهترین معلم خصوصی را انتخاب نمایید و با وی برای تدریس خصوصی آنلاین و حضوری همکاری کنید.

به روش تدریس معلم خصوصی توجه کنید

روش تدریس معلم خصوصی بسیار با اهمیت است چرا که برخی معلمان از ساده ترین مباحث شروع می کنند و سپس زمانی که دانش آموز آماده یادگیری مباحث سخت تری شد به سراغ آن می روند؛ اما در مقابل برخی معلمان از مباحث دشوار تر و سخت تر شروع می کنند و همین امر موجب می شود تا دانش آموز اعتماد به نفس خود را از دست بدهد.

سعی کنید که پیش از انتخاب بهترین معلم خصوصی در ابتدا از شیوه تدریس وی هم به شکل حضوری و هم به صورت آنلاین آگاه شوید و سپس بهترین اقدامات را انجام دهید.

تعهد و مسئولیت پذیری معلم خصوصی

یک معلم خصوصی حرفه ای و با تجربه هم مسئولیت پذیر و هم متعهد است و شما خیال‌تان از بابت پیشرفت دانش آموز آسوده خواهد بود. بنابراین سعی کنید که به سراغ آن معلم هایی بروید که مسئولیت پذیرتر هستند و می دانید که پیشرفت دانش آموز با وجود چنین معلم خصوصی به مرور زمان دیده می شود. 

میزان تحصیلات و تجربه کاری

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین معلم خصوصی این است که آیا وی تجربه و سابقه کاری دارد و یا تحصیلات آکادمیک در این حوزه دارد و یا خیر؛ مطمئنا زمانی که یک معلم خصوصی تحصیلات بالا و دانش و تجربه بیشتری داشته باشد بهتر است.

توجه نمایید که تحصیلات و تجربه در کنار هم خوب است چرا که ممکن است یک معلم تحصیلات تکمیلی داشته باشد اما هیچ تجربه ای برای آموزش نداشته باشد یا برعکس؛ بنابراین سعی کنید به هر دو مورد توجه نمایید. 

استفاده از روش ها و فناوری های جدید

یکی از مهم ترین نکات برای انتخاب بهترین معلم خصوصی این است که معلم باید با روش های جدید و فناوری نوین آشنا باشد. برخی معلمان تنها از روش های سنتی استفاده می کنند که این روش ها با ویژگی های بچه های دهه جدید هیچ سازگاری نخواهد داشت و در نتیجه تدریس خصوصی بی فایده است.

امروزه تدریس خصوصی آنلاین در بستر پلتفرم هایی همچون اسکای روم برگزار می شود و دانش آموزان نیز با این شیوه آموزشی راحت تر هستند، تدریس حضوری نیز با روش های مدرن و جدید انجام می شود بنابراین سعی کنید که به سراغ معلمی بروید که از روش های جدید برای تدریس حضوری و آنلاین استفاده می کند.

معلم خصوصی باید حتما هر جلسه رفع اشکال کند

از دیگر نکات مهمی که برای تدریس خصوصی و انتخاب معلم خصوصی باید به آن توجه نمایید این است که معلم باید هر جلسه رفع اشکال کند تا ابهامات موجود رفع شود. معلمانی که بخشی از تایم را به رفع اشکال اختصاص می دهند موجب می شوند تا دانش آموز بتواند به پاسخ تمامی سوالات خود دست یابد و یادگیری مباحث جدید برایش آسان تر می شود.

معلم زن در حال بازی با کودکان

انتخاب معلم خصوصی مجرب و خوب از طریق سایت بازی هوشان

پیشتر با ویژگی ها و نکات مهم برای انتخاب بهترین معلم خصوصی آشنا شدید اما برای اینکه بتوانید بهترین معلم خصوصی را برای خود یا فرزند خود بگیرید، می توانید به سراغ سایت بازی هوشان بروید.

بازی هوشان، معتبرترین و مجرب ترین سایتی است که می توانید از طریق آن بهترین معلم خصوصی را انتخاب نمایید؛ زیرا بازی هوشان متشکل از معلمان باتجربه و حرفه ای است که با دانش و تجربه بالایی که در این حوزه دارند قادر هستند اقدام به تدریس خصوصی دروس ابتدایی تا متوسطه دوم با مناسب ترین هزینه نمایند.

دیدگاه‌ها ۰